Začali sme s realizáciou nového medzinárodného projektu na UMB, ktorý prepája témou service learnigu a rozvoja digitálnych zručností.

Projekt nesie názov Service-Learning as a pedagogy to promote Inclusion, diversity and Digital Empowerment a jeho zámerom je prepojiť service learning s rozvojom digitálnych kompetencií s cieľom podporiť inklúziu a rozmanitosť. SLIDE prepája študentov a akademikov zo širokej škály európskych univerzít, aby čerpali z existujúcich postupov, zdieľali poznatky a rozvíjali najlepšie postupy v komunite a s komunitou, pričom sa všetci stanú zdrojmi výučby, riešiteľmi problémov a partnermi.

V projekte participuje 10 partnerov z Európy, ktorí budú spoločne pracovať v priebehu nasledujúcich rokov na niekoľkých výstupoch. Na UMB bude projekt riešiť interdisciplinárny tím zložený z učiteliek z Pedagogickej, Filozofickej a Ekonomickej fakulty UMB.

Informácie o projekte budeme zverejňovať v novinkách ale aj v samostatnej sekcii venovanej projektu na našom webe.

Tradičná prezentácia service learningových projektov.

Počas celoslovenského kola ŠVOČ v odbore sociálna práca sme prezentovali aj výsledky našich projektov.

Partnerstvo je v service learningu kľúčovou zložkou.