Nový projekt e-SL4EU sa zameriava na podporu online service learningu ako inovatívnej pedagogickej metódy aplikovanej vo vysokoškolskom vzdelávaní.

Pandemická situácia spôsobená ochorením COVID-19 znemožnila realizáciu service learningových projektov aktivít v prezenčnej forme a vyžiadala si prechod do online priestoru. Dištančné vzdelávanie zdôraznilo potrebu a) využívania inovatívnejších vzdelávacích stratégií zo strany učiteľov a učiteliek vysokých škôl (aby sa ich vyučovanie stalo viac pútavým, efektívnym a inkluzívnym); b) zvýšenia úsilí organizácií v komunite pri podpore ľudí s nedostatkom príležitostí; c)  aby študenti a študentky zažili aj napriek pandémii učenie spojené s angažovaním v komunite, ktoré prekonáva geografické, fyzické a iné prekážky.

UMB sa stala partnerom projektu Erasmus plus, ktorý sa realizuje od novembra 2021 do novembra 2024 a jeho cieľom  je zvýšiť sociálnu zodpovednosť vysokých škôl prostredníctvom podpory využívania nástrojov e-service-learningu ako spôsobu rozvoja tvrdých a mäkkých zručností študentov, čo bude mať pozitívny vplyv na komunitu, širšiu spoločnosť a viac posilní rozvíjanie tretieho poslania univerzít.

Tradičná prezentácia service learningových projektov.

Počas celoslovenského kola ŠVOČ v odbore sociálna práca sme prezentovali aj výsledky našich projektov.

Partnerstvo je v service learningu kľúčovou zložkou.