Hlavnú myšlienku našej fundraisingovej kampane, sme si určili získať pre komunitnú záhradu na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici finančné prostriedky, ktoré by im pomohli rozvíjať svoje myšlienky, nápady a projekty .
Komunitná záhrada je service-learningový projekt. Našou predstavou je spraviť z nevyužitého priestoru komunitnú záhradu, ktorá zároveň skrášli okolie fakulty a bude slúžiť aj ako oddychová zóna. Študenti/ky sa v nej budú môcť stretávať, posedieť si, oddýchnuť si a odreagovať sa na čerstvom vzduchu. Svojpomocne si dopestujeme, respektíve vysadíme napríklad bylinky, medonosné rastlinky podľa záujmu študentov.
Nakoniec sme sa rozhodli vyzbierať finančné prostriedky pre komunitnú záhradu prostredníctvom predaja vianočnej kapustnice. Všetky vyzbierané finančné príspevky išli na podporu nášho service-learningoveho projektu. Vianočnú kapustnicu sme zorganizovali počas vianočného dňa na pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
Projekt sme realizovali v rámci predmetu tretí sektor a mimovládne organizácie pod vedením
doc. PhDr. Alžbety Brozmanovej Gregorovej.
Michaela Žigová, Barbora Urbanová, Terézia Holeková (2. ročník, BC. sociálna práca).