Veselú aktivitu v Kúpeľoch Sliač v spolupráci s deťmi z Detského domova Svetluška vytvorili  a na jej realizácii sa podieľali študentky Pedagogickej fakulty UMB, odboru sociálna práca v zložení Lucia Zacharová, Martina Šípková, Janka Vrťová, Alexandra Šimková, Nicol Petrincová, Margita Pištová a Zuzana Maťasová. Hlavným cieľom tohto projektu bola príjemná zmena v každodennom živote detí, možnosť cestovania vlakom, nový zážitok z miesta, kde ešte neboli. Taktiež možnosť naučiť sa plávať (alebo aspoň to skúsiť) a odreagovať sa od bežných problémov ich života. Aktivita sa uskutočnila jednu slnečnú sobotu, 21. 03 2015 v trvaní od 9.00 do 14.00 h. Mentorkami Veselej soboty boli PhDr. Miroslava Tokovská, PhD., a  Mgr. Jana Šolcová, PhD., z Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici., ktoré vždy podali pomocnú ruku.

Vďaka partnerom, ktorých sme oslovili, a to konkrétne Kúpele Sliač, Pečiváreň Liptovský Hrádok a samotný Detský domov Svetluška sa podarilo pripraviť príjemné dopoludnie plné dobrôt, vody a smiechu.